Станції очистки стічних вод влаштовуються при відсутності або значній віддаленості централізованої каналізації, а також коли підключення до останньої є економічно нераціональним. Якість очищення стічних вод на станціях BIOPLANT та POBI складає до 95%.
Неочищені стічні води потрапляють в септичну камеру, яка виконує функцію механічної і попередньої анаеробної (без доступу повітря) біологічної очистки стічних вод. Септична камера містить зону для накопичення важких мінеральних домішок (типу піску) та завислих речовин, які осідають в даному реакторі. Далі стічні води за допомогою ерліфта спрямовуються в біотенк з поліетиленовим завантаженням (крім POBI-Airsept) та аеробний біореактор, де піддаються аеробній біологічній очистці від органічних речовин і сполук азоту. Аеробні умови в біореакторі створюються нагнітанням в них повітря від компресора. Компресор встановлюється в герметичному боксі, який влаштовується або в станції або в технічному приміщенні.
Очистка стічних вод завершується вторинним відстійником, який служить для відокремлення активного мулу (бактерій) від очищеної води. Ця стадія дозволяє зберегти робочу масу корисного активного мулу всередині станції. З поверхні вторинного відстійника передбачено автоматичне видалення плаваючих речовин.
А – септична камера-усереднювач;
В – біотенк (в станціях типу POBI-Airsept – відсутній);
С – біореактор;
D – вторинний відстійник.